Wandelseizoen in Bollenbach is weer begonnen

Pelgrimeren in het spoor van Hildegard von Bingen

Wat een vrijheid

Onze eerste wandelaar is weer van start gegaan om vanuit Bollenbach de vijf etappes van de Hildegard von Bingen Pilgerweg te lopen. Esther, vakleerkracht lichamelijke opvoeding op een basisschool in Den Haag en schaapherder in Delfland, is een super enthousiaste, getrainde loper. Ze geniet intens van het landschap, de stilte, de afwisseling tussen bos en vergezichten en het prachtige voorjaar. En vooral ook van Muddy en Bob, haar twee bordercollies, die het heerlijk vinden: wat een vrijheid en dan al die verrukkelijke nieuwe geuren en beken om in te baden.

Warme en koude bomen

Het volgen van het ‘levensspoor’ van Hildegard von Bingen was niet Esthers hoofddoel. Ze wilde vooral in alle rust kunnen wandelen en verder niet hoeven nadenken over ‘huis-tuin en keukengedoe’. We zijn daarom extra benieuwd of ze onderweg geraakt wordt door het verhaal van Hildegard.

Na twee etappes – van Idar Oberstein via Herrstein naar Kirn – is Esther verrast door de veelzijdigheid en diepgaande kennis van een vrouw die in de 12de eeuw leefde.
Zo vertelt ze dat haar nu vooral de informatie over de indrukwekkende planten-bomen-en kruidenleer van Hildegard von Bingen is bijgebleven. De geneeskundige werking die ze bepaalde planten en kruiden toedicht, maar ook dat sommige bomen volgens haar warm zijn, zoals een appelboom, andere weer koud zoals de kweepeer en de kastanjeboom zelf heel warm is. Dat vraagt wel weer om verdere studie.

We blijven Esther uiteraard volgen op deze bijzondere wandelreis door de Hunsruck, de Heimat van Hildegard von Bingen.

Ben je nieuwsgierig naar de ervaringen van de voorgangers van Esther? klik dan hier.
Of wil je zelf komen wandelen in de Hunsruck? Stuur dan een email met je wensen en vragen en je krijgt per omgaande een reactie.

Één reactie Voeg uw reactie toe

Plaats een reactie